Hírek

Csutak Nándor, iskolánk egykori diákja, ma iskolarendőrként tartott balesetvédelmi előadást a nyári szünidő veszélyeiről.

Köszönjük hasznos és segítő munkáját, valamint az értékes tanácsokat!

22
Jun
10:57

Az Apagyi Zrínyi Ilona Általános Iskola 1., 2., 3.,4. osztályos tanulói, valamint 2 tánccsoportunk változatos táncukkal színesítették az Apagyi Önkormányzat által szervezett Juniálist.

Látványos és vidám előadásukkal szórakoztatták a közönséget, nagy sikert aratva.

Felkészítő pedagógusok: Szabó Anita, Dr.Tóthné Koltai Valéria, Kálmán Anikó, dr.Csonkáné Gere Tünde, Biróné Repelik Edit, Biró Petronella

Nagy örömmel és izgalommal fogadták iskolánk 3. és 4. osztályos tanulói a Lego Kids Play Day-re való meghívást.

Tartalmas két órát töltöttek el a Sóstói Múzeumfaluban, ahol készíthettek pörgettyűt, űrkabint, építhettek állatokat, melyeket hazavihettek.

A Nyíregyházi Szakképzési Centrumban szervezett érdekes és szórakoztató foglalkozáson vettek részt a 3.osztály azon tanulói, akik a Centrum által meghirdetett jelmezversenyen szerepeltek.

A gyerekek kipróbálhatták a 3D - s toll használatát, a lézerrobotot, méhecskerobotokat és programozhattak szakmakereket és gravírozást is.

Ügyesen szerepeltek felső tagozatos tanulóink az OTP Fáy Alapítvány által szervezett országos pénzügyi versenyen.

Elismerő oklevelet vehettek át.

Felkészítő pedagógus: Tolnai Anita

Édes meglepetés gyermeknapra!

Az Önkormányzat jóvoltából a gyerekek fagylalttal ünnepelhették ezt a különleges napot. Köszönjük a kedves gesztust és a támogatást, amellyel még szebbé tették a gyermekek napját!

Nagy örömünkre a mai napon iskolánkba látogattak a leendő első osztályos, nagycsoportos óvodások. A gyerekek részt vettek egy játékos foglalkozáson az 1. osztályban, ahol betekintést nyerhettek az iskola mindennapi életébe. Kíváncsian és lelkesen kapcsolódtak be a közös tevékenységekbe, nagyon jól érezték magukat.

Szeptembertől szeretettel várjuk őket intézményünkben, és bízunk benne, hogy sok szép élménnyel gazdagodnak majd nálunk.

Szervező: Szabó Anita

A kirándulás az év egyik legizgalmasabb eseménye. 4.osztályos tanulóink délelőtt a Korzó Játszóházban egy 4 órás programon vettek részt, majd ezt követően a Cinema City Varázslatos Titokfa című filmet tekintették meg.

Köszönjük az utaztatásban nyújtott segítséget Apagy Önkormányzatának.

22
Jun
10:20

Iskolánk felső tagozatos tanulói a Pál Miklós Erdészeti Erdei Iskola programján vettek részt.

Céljuk, hogy a gyerekek közelebb kerüljenek a természethez, megismerhessék hazánk madarait, fáit, mindezek jelentősségét, mely Öko iskola révén nekünk is szívügyünk.

Tanulóink megnézhették a gyűrűzés folyamatát, és meg is simogathatták a madarakat, melyeket közösen engedtünk vissza a természetbe. Ezt követőben a tölgyesben tett séta során a erdészet, mint munka kialakulásáról, és a fákról szerezhettek ismereteket.

A napot egy jól megérdemelt mekizés zárta.

22
Jun
10:10

Pedagógusnap alkalmából a tankerület az „Év tehetséggondozó pedagógusa” díjjal tüntette ki Kulcsárné Balázsi Erika tanárnőt.

Az Apagyi Zrínyi Ilona Általános Iskola valamennyi dolgozója nevében szívből gratulálunk ehhez az elismeréshez, és további munkájához jó egészséget, sok örömet, valamint további szakmai sikereket kívánunk!

Szeretettel gratulálunk!

Emlékezünk. Összetartozunk.

Az 5.osztály közreműködésével, június 4-én, a Nemzeti Összetartozás Napján közösen emlékeztünk történelmünk meghatározó pillanataira, hangsúlyozva az összetartozást a határokon innen és túl.

"A haza, ahogy a lélek is,

csak akkor él, ha tápláljuk,

s akkor is csak addig,

amíg szeretjük." (Márai Sándor)

Felkészítő pedagógusok: Tolnai Anita, Biróné Repelik Edit

Az Élő Forrás Hagyományörző Egyesület - Hunyor Népfőiskola által szervezett "A magyar huszár" szépíró versenyen nagyon magas számban vettek részt a gyerekek országszerte. A zsűri azonban iskolánk 1.osztályos tanulójának, Palicz Letíciának munkáját tartották a legszebbnek, I.helyezést ért el.

Orosz Bence első osztályos, Hegedüs Fanni és Korponai Lili 2.osztályos tanulók emléklapban részesültek.

Szívből gratulálunk a résztvevőknek!

Felkészítő pedagógus: Szabó Anita, Dr.Tóthné Koltai Valéria

01
Jun
06:51

Iskolánk 5. osztályosainak énekkara megtisztelő meghívást kapott az Apagyi Női Kar fennállásának 20. évfordulója alkalmából rendezett ünnepi hangversenyre. A rendezvényen még nyolc énekkar vett részt, köztük a testvértelepülés, Székelytamásfalva férfi dalárdája is.

Köszönjük a meghívást, és reméljük, hogy méltó szereplői lehettünk ennek a szép, ünnepi alkalomnak.

Külön köszönettel tartozunk Horváthné Kiss Mária polgármester asszonynak, valamint Etelka tanító néninek, hogy gondoltak ránk, és lehetővé tették számunkra ezt a felejthetetlen élményt.

01
Jun
06:45

A Diákönkormányzat szervezésében interaktív feladatokat oldhattak meg a tanulóink, a szünetekben pedig finomabbnál finomabb süteményeket kóstolhattak, vásárolhattak meg a gyerekek.

Ezúton is köszönjük a szülők közreműködését, felajánlását.

A finomságok után táncház, játékok és szelfifal várta a diákokat.

Szervező: Pálné Gönczi Erzsébet

Iskolánk 1.és 3.osztályos tanulói a debreceni Agóra Tudományos Élményközpontba kirándult, mely egy modern, interaktív tudományos látogatóközpont a Debreceni Egyetem Botanikus Kertjében.

A központ célja, hogy közérthetővé és élményszerűvé varázsolja a természettudományokat minden korosztály számára.

A délután folyamán Sziget-kék Tematikus Parkba látogattak a gyerekek.

Papagáj-tenyészetbe látogattak el ma a 2. osztályos tanulók. Babály Krisztián tanár bácsi megmutatta a saját tenyészetét, ami közel száz egyedbőláll. A gyerekek közvetlen módon megismerhették az állatok életmódját, táplálkozását és szokásait. A jgyűrűzés bemutatása különleges élményt jelentett a tanulók számára. Megtudtuk, hogy ez az  a madarak egyedi azonosítására és származásának igazolására szolgál. Köszönjük szépen a vendéglátást és a lehetőséget, hogy elmehettünk.

Iskolánk tanulói kiváló eredményekkel szerepeltek a Nyíregyházán megrendezett Kis Iskolák Atlétika Diákolimpia megyei döntőjén.

Intézményünket 6 fős csapat képviselte a 3 próba csapatversenyben, emellett több tanulónk egyéni versenyszámokban is rajthoz állt.

A 3 próba csapatversenyben ezüstérmet szerzett csapatunk:

Németh Csenge, Kosztyu Natasa, Szabó Lídia, Bora Mira, Szabó Abigél és Somodi Tamara.

A svéd váltófutásban induló 4 fős csapat aranyérmet nyert:

Bakos Tamara, Németh Csenge, Bora Mira és Szabó Abigél.

Egyéni versenyek eredményei:

800 méteren aranyérmes lett Szabó Abigél,

ezüstérmet szerzett Somodi Tamara,

600 méteren Bora Mira bronzérmesként végzett.

Az egyéni 3 próbában:

II. korcsoportban Németh Csenge bronzérmet szerzett,

III. korcsoportban Bora Mira bronzérmes lett,

valamint Szabó Abigél ezüstérmet szerzett.

Marczali Zara hatalmas, 42 méteres dobásával szintén nagyszerűen szerepelt, és az egyéni 3 próbában a 4. helyen végzett.

Felkészítő pedagógus: Németh Attila

Gratulálunk minden versenyzőnknek a szép eredményekhez, a kitartó felkészüléshez és a sportszerű helytálláshoz! Büszkék vagyunk rátok!

Copyright